نصب درایور های چاپگرهای اپسون

نصب درایور:پس از خارج کردن چاپگر از داخل کارتن و جداسازی چسب های مخصوص حمل و نقل و نصب کابل برق و USB ، قبل از روشن کردن چاپگر،CD را دردرایودستگاه قرار داده و مراحل نصب را از طریق Easy Install و یا حالت Custom انتخاب کرده و تا زمانی که پیغام وصل کابل USB و روشن کردن چاپگررا مشاهده نکرده اید از روشن کردن چاپگرخودداری نمایید.پس از نمایش پیغام<<نصب کابلUSBو روشن کردن چاپگر>> دستگاه را روشن نموده و تا پایان مراحل نصب منتظر بمانید. پس از اینکه پیغام نصب کامل را مشاهده نمودید؛ نسبت به نصب جوهرها اقدام نمایید.
نصب اولیه و یا تعویض جوهرها :

جهت نصب و یا تعویض جوهرها از دو روش زیر استفاده نمایید:

۱-    با استفاده از نرم افزار:

از منوی Start گزینه Control Panel را انتخاب کرده و سپس وارد قسمت Printers And Faxes شوید. روی آیکن چاپگر مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه Printing Preferences را انتخاب و سپس Maintenance و بعد INK Cartridge Replacement را انتخاب نموده و با کلیک روی Next شاهد راهنمای نصب و یا تعویض جوهرها به همراه نمایش عکس مراحل مربوطه باشید:

۲-    استفاده از دکمه های موجود روی دستگاه و نمایشگر:

الف- چاپگرهای بدون نمایشگر (LCD):

چراغ قرمز دکمه جوهر روشن است که پس از فشردن دکمه فوق هد دستگاه جا به جا شده و جهت نصب جوهرها در محل مورد نظر قرار می گیرد. ابتدا جوهرها را چند بار تکان دهید و سپس از داخل نایلون وکیوم خارج نمایید. پس از جداسازی لیبل زرد رنگ نسبت به نصب جوهرها اقدام نمایید و در انتها یک  بار دیگر دکمه جوهر را فشار دهید.

ب- چاپگرهای با نمایشگر (LCD):

در این سری از چاپگرها به دلیل وجود نمایشگر مراحل نصب روی نمایشگر در اختیارتان قرار می گیرد.

نکات مهم:

۱-    نسبت به قرار گرفتن صحیح جوهرها در محل رنگ مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.
۲-    در صورتی که پس از نصب جوهرها تعدادی از جوهرها شناخته نشدند نسبت به نصب مجدد سعی نموده و در صورت بروز اشکال باشرکت خدمات ماشین های اداری ایران (مادیران) تماس حاصل نمایید.

نازل چک:

پس از اینکه جوهرها کاملا شناخته شدند حتما قبل از هرگونه چاپ، نازل چک را کنترل نمایید.
سلامت و کیفیت چاپ شما مستلزم صحت چاپ نازل چک است.

روش چاپ نازل چک:

۱- چاپگرهای بدون نمایشگر (LCD) :

مسیر زیر را اجرا نمایید:

از منوی Start گزینه Control Panel را انتخاب کرده و سپس وارد قسمت Printers And Faxes شوید. روی آیکن چاپگر مورد نظر کلیک راست نموده و گزینه Printing Preferences را انتخاب و سپس Maintenance و بعد روی Nozzle Check کلیک کرده و در آخر فرمان Print را اجرا نمایید.
در صورتی که نمونه چاپ شده از چاپگر با نمونه بدون ایراد (طبق عکس پایین) که روی صفحه مانیتور مشخص است یکی باشد، ایرادی درچاپ وجود نخواهد داشت و در غیر این صورت فقط یکبار عمل هد کلین را انجام دهید و برای یک ساعت چاپگر را خاموش نمایید.

نکته:

لطفا از هد کلین پی در پی که باعث مصرف بی رویه جوهر خواهد شد پرهیز فرمایید.


۲- چاپگرهای با نمایشگر (LCD) :

در این سری از چاپگرها فقط کافیست که با فشردن دکمه ابزار روی پنل دستگاه وارد برنامه SET UP شده و پس از انتخاب گزینه Maintenance نازل چک را اجرا نمایید.

نکته مهم:

در صورتی که به هر دلیلی در حین کار چاپ دچار اشکال شوید احتمال خرابی نازل چک وجود دارد، اگر جوهرها رو به اتمام است حتما تعویض شوند. در غیر این صورت فقط یک بار هد کلین را اجرا نموده و دستگاه را یک ساعت خاموش نمایید.

نکات مهم چاپ:

۱-    تعیین نوع کیفیت:

در پنجره Printing Preferences و در قسمت Main حتما باید Quality Option را نسبت به مورد چاپ انتخاب کرد:

متن کم رنگ: Draft
متن پرنگ:    Text
متن و عکس: Text & Image
عکس معمولی: Photo
عکس عالی:  Best Photo

۲-    تعیین نوع و سایز کاغذ:

در پنجره Printing Preferences و در قسمت Main حتما باید Paper Option با توجه به نوع و سایز کاغذ به درستی انتخاب شود.

نکته:

لازم به ذکر است که موارد ذکر شده در مورد چاپ بسیار حائز اهمیت بوده و از آنجا که میزان جوهری که از نازل ها خارج می شود کاملا به نوع کاغذ بستگی دارد، در صورت عدم تنظیمات فوق هیچگونه تعهدی نسبت به تغییر رنگ و کیفیت چاپ وجود ندارد.

کاربرد اسکنر:

در صورتی که دستگاه شما دارای اسکنر باشد، شما می توانید از طریق آیکن Epson Scan که در Desktop و یا All Programs وجود دارد از این برنامه استفاده نمایید.

کاربرد کپی:

در صورتی که دستگاه شما دارای اسکنر باشد می توانید از قابلیت کپی نیز بهره مند شوید:

۱-    چاپگرهای بدون نمایشگر (LCD) :

روی صفحه کلید چاپگر دکمه های کپی رنگی و سیاه و سفید وجود دارد.

۲- چاپگرهای با نمایشگر (LCD) :

روی نمایشگر این سری چاپگرها عنوان رنگی و سیاه و سفید قرار دارد که با فشردن دکمه فلش چپ و راست می توانید حالت کپی را تغییر دهید.

کاربرد RAM Reader:

در صورتی که دستگاه شما دارای درگاه های مخصوص کارت حافظه باشد می توانید جهت رویت و چاپ عکس های کارت حافظه از این درگاه ها استفاده نمایید.

کاربرد فاکس:

در صورتی که دستگاه شما دارای قابلیت فاکس باشد با نصب یک گوشی تلفن به روش زیر می توانید از این مزیت نیز استفاده کنید:

۱-    نصب سیم تلفن (خط) به سوکت LINE

۲-  نصب سیم تلفن داخل کارتن دستگاه بین سوکت EXT و گوشی تلفن

برچسب ها:

درباره محمد اکبری

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است

پاسخ دهید